Pelin Chef
Pelin ChefMutluluk veren tarifler peşinde...

Pelin Chef Kimdir ?

Merhaba, Pelinchef’e hoşgeldiniz.

Ben Pelin, PelinChef blogunun yazarıyım. Blogda yayınlanan tüm tarifleri araştırıyor, bazen defalarca deniyor, sonrasında onayladığım tarifleri hazırlıyor, fotoğraflıyor ve yazıyorum.

Üniversitede hukuk eğitimi aldım. Asıl mesleğim olan avukatlığa kısa sürede veda edip eğitim sektöründe 5 yıl yöneticilik yaptım. Sonrasında her zaman önceliğim olan çocuklarım için çalışma hayatına ara verdim. Bu süreçte çocukluğumdan beri, benim için bir tutku olan mutfak sanatlarıyla daha fazla ilgilenebildim. İlk zamanlar sadece ailem ve sevdiklerim için pişirdiklerimi paylaştığım www.pelinchef.com’u kurdum. Bloguma gösterilen ilgi ve aldığım motive edici talepler sonucunda, başlangıçta hobi olarak gördüğüm yemek blogu yazarlığı, benim için artık tutkulu bir meslek haline geldi ve böylelikle mutfak sanatları serüvenim farklı bir boyut kazandı. Türkiye’de farklı workshop ve eğitimler sonrasında, yurtdışında yaşadığım dönemde Türk Mutfağının tanıtımına yönelik çalışmalar yaptım ve dünyanın dört bir tarafından gelen, özellikle Türk mutfağı meraklılarına kurslar düzenledim. Aynı dönemde farklı mutfaklara ait yemek kurslarına katılarak, o mutfakların seçkin yemeklerini öğrenme, deneyimleme ve hazırlama fırsatı da buldum.

Web sitem 14 yılı geride bırakırken, ben hala öğreniyor, öğrendiklerimi paylaşıyor, sizlere daha iyi, daha yeni ve en önemlisi özgün tarifler hazırlayabilmek için sürekli araştırma ve denemeler yapmaya devam ediyorum…

Nice yıllarda daha güzel lezzetlerde buluşmak dileğiyle.

Pelin Chef

Yayın İlkelerimiz

Çağdaş bir mutfağa uygun olarak, ulaşılabilir malzemelerle, yeniliğe açık, pratik tarifler hazırlıyorum.

Hazırladığım tariflerde kendime özgün dokunuşlar yaparak, daha iyisi için deneme & değişiklikler yapıyorum.

Emeğe saygı ve hakkaniyet prensiplerine uygun olarak; alıntı yapılan her tarifte izin alıp mutlaka kaynak gösteriyor ve sadece bu çerçevede kendi çalışmalarımın kullanılmasına da izin veriyorum *.

* Önemli Not: 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na istinaden; hak sahibi olduğum ve alıntı yapılmak istenen herhangi bir bilgi (görsel, tarif, veri vb. her türlü bilgiyi içerir) için mutlaka izin alınacak ve bildirilecek yöntemler çerçevesinde kaynak gösterilerek paylaşım yapılabilecektir.

Telif Hakları & Alıntı Bilgileri için tıklayınız…

Katkı maddeleri, koruyucu veya zararlı maddeler içermeyen, doğru malzemeler kullanılarak hazırlanan ve herkesin gönül rahatlığı ile tüketebileceği lezzetli & sağlıklı tarifler veriyorum.

Paylaşılmayan bilgi değersizdir anlayışından hareketle, tarifleri araştırıp tekrar tekrar uyguluyor ve elde ettiğim bilgileri detaylarıyla paylaşıyorum.

Dünyanın en köklü ve gelişmiş mutfaklarından biri olan Türk Mutfağına ait bilgi birikimini, gelecek nesillere aktarma sorumluluğunun bilinciyle tariflerimi hazırlıyorum.

Sayılarla PelinChef

0
Yıldır Birlikteyiz
0
Nefis Tarif
0
Sizden Gelen Yorumlar
0
Sosyal Medya Takipçisi