MACARON


 Sonunda ben de yaptım. Herhalde macaron  hepimizin yapmaktan en çok çekindiği tarif.En azından benim için öyleydi. Aman canım ne olacak en fazla çöpe gider diyerek giriştim sessiz sakin. Tamam olması gerektiği gibi olmadı. Öyle fırfır etekler falan oluşmadı ama sonuçtan ben tatmin oldum:))

Bu işin piri sevgili Zinnur'un tarifi ve püfleriyle yaptığım macaronlar en çok evin en küçük üyesi tarafından sevildi. Hatta el konuldu desem abartmış olmam. Son kalan altı taneyi de beslenme çantasına koydurduktan sonra rahatladı. Bir de sipariş verdi. ''Yarın da çileklisini yapar mısın?'' diye. Yaparım ama hala korkumu üzerimden atmış değilim. Yeni denemeleri arayı soğutmadan yapmalıyım. Sizinle de paylaşacağım söz.

Tarif vermiyorum. Sevgili Zinnur zaten detaylıca anlatmış. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum.

Bu arada Pekin'de yaşayan ve fotoğraf çekmeye meraklı arkadaşımız Ertuğrul bana makro lensini denemem için vermişti. Onunla çektim bu fotoğrafı. Hoşuma gitti sanırım. Bir tane de ben edineceğim. Kendisinin de bir bloğu var. Pekin'i anlatıyor bloğunda . Görmek isterseniz bir tık yeterli.


Sevgiler

8 comments:

 1. Fotoğraf harika, sana ulaşabilmek ise başka güzel. E-posta adresin de olmadığı için sana ulaşamadım bir türlü. Güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Sonunda sorun çözüldü de rahatladık şükür. Görüşmek üzere, öpüyorum.

  ReplyDelete
 2. Macaron başlığını gördüm ama günlerdir blogunu açamadım. Sonunda bugün açıldı. Neden bilmem.
  ama ısrarla denememe değdi. Hem fotoğraf çok güzel (ki ben daha yeni sahip oldum profesyonel bir makinaya ve bende günün birinde böyle fotoğraflar çekebilmeyi ümit ediyorum.) Hem de macaron tarifine ulaşabileceğim.
  Ellerinize sağlık ...

  ReplyDelete
 3. evet evet ben de yapmaktan pek bir korkuyorum ama çok güzeller :( şahane olmuşlar umarım günün birinde kendimde o cesareti bulurum... sevgiler...

  ReplyDelete
 4. süper süper bence Pelincim, foto da makaron da... makaronlar eteklenmese de tatlarında bir değişiklik olmuyor sonuç güzel çıkıyor o yüzden şu etek konusunu da pek takmamak lazım kanımca tadının keyfine varın :))... sevgiler

  ReplyDelete
 5. Canım çok şükür açıldı sayfan günlerdir uğraşıyorum com uzantılı siteler açılmıyordu.Ellerine sağlık her zamanki gibi çok leziz tarfler öpüyorum.

  ReplyDelete
 6. offf bende senelerdir cesaret edemeyenlerdenim :( icim gidiyor su macaronlari görüncü :) ama gel gör ki gecmis basina yapmiyorum :) ah yapsammiki bugün benim ufakligi uyutunca, bak simdi aklima soktun :))
  ellerine saglik canim gel beni ye dercesine enfesss görünüyorlar..!

  ReplyDelete
 7. Merhaba Pelinciğim,
  Şu macaron konusu beni de pek meşgıl ediyor. Henüz deneme yapmadım ama görüntülerine epeydir kendimi teslim etmiştim. Cafe fernandoda sıklıkla bahsediyor. Geçenlerde bu kadar gündemde olan macaronları gazeteler de hafta sonu eklerine taşımışlardı. En iyi yapan yerler, beyaz fırın vs. Ama beni en çok fiyat kısmı şaşırttı. Tamam çok emekle yapılıyor ama kilosu 100-120 lira civarıymış.Üç tanesi 10 liraymış. Valla senden aldığım tarifi uygulayıp burda para basmayı düşündüm hemen :) Tarif için teşekkürler.

  ReplyDelete
 8. Vallahi resmen sapka çikartiyorum !! Ellerin dert görmezsin !

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...