CARTE D'OR DONDURMALI WORKSHOP

Bu sefer tarif vermeyeceğim.Geçen hafta Aylin Hanım'dan gelen davet üzerine katıldığım CARTE D'OR Dondurmalı Workshop'tan bahsedeceğim. İstanbul'da oturmadığım için etkinliklere pek katılamasam da bu davet çok cazip gelmişti. Arkadaşlarımı da görecek olmanın verdiği heyecanla etkinliğin yapılacağı CHEF'INN'e gittik. Bizi hemen Aylin Hanım ve ekibi karşıladı sıcacık bir gülümsemeyle.

Tanışmanın ardından bana verilen katılanların adının olduğu listede gözlerim tanıdık isimler aradı. Listede çok uzun zamandır yazıştığımız sevgili adaşım Pelin ve Derya'yı görünce çok sevindim. Biraz sonra Pelin de geldi. Hemen yanına gittim tabi. O da beni gördüğüne şaşırdı. Sanki yeni tanışmamışız gibi hissettim. Bunca zamandır monitörün arkasından görüşsek de çoktan tanımışız birbirimizi. Arkadaşlarımla Çin'e gitmeden yüzyüze görüşebildiğimiz için çok mutluyum.

Daha sonra CARTE D'OR Marka Müdürü Nihan Kayı'nın yaptığı tanıtım konuşmasını dinledik.Ardından heyecanla beklediğim bölüme geldi sıra .Fotoğraf sanatçısı Muhittin Tüylücenin fotoğraf eğitimi vereceği bölümdü bu Muhittin Bey bize yemek fotoğrafı çekerken ışığı kullanma seçeneklerinden bahsetti.CHEF'IIN bünyesindeki gastronomi kütüphanesini gezdikten sonra Unilever Food Solution İnovasyon Şefi Uğur Volkan Uysal'dan dondurma sunum teknikleri hakkında eğlenceli bir şov izledik.Şefimiz bu bölümde çok değerli ipuçları verdi bize.

Veee bizim için bir sürpriz de vardı. Katılanlar vanilyalı dordurma ve fıstıklı dondurma diye iki bölüme ayrılmışlardı.İlk önce vanilyalı dondurma gurubu mutfağa alındı. Hepimiz birer kart seçtik. Kartlarda malzeme listeleri vardı. Verilen malzemelerle bir dondurma sunumu hazırlamamız isteniyordu. Önce markete :) alındık. Buradaki malzeme çeşitliliği inanılmazdı. Keşke bizim mutfaklarımız da öyle olsa. herşey elinizin altında istediğinizi alabiliyorsunuz.

Sonrasında eğlenceli ve heyecanlı! kısım başladı.Mutfakta yalnız çalışmaktan hoşlanan ben koşuşturup duran onca kişi arasında listemdeki sirke,çilek ve dondurmayı nasıl birarada sunsam diye düşünüyordum. Neyseki şefimiz yardımıma koştu. Ve çilek, sirke ve balı karıştırıp yepyeni bir lezzet yarattı. Eee insan boşuna inovasyon şefi olmuyor:)
Sunumlar hazırlanınca Muhittin Tüylüce tarafından fotoğrafları çekildi. İlk defa bir tarifim profesyonelce fotoğraflandı. Doğrusu çok merak ediyorum. Bir süre sonra dondurmalı blogda yayınlanacak.Veeee hatıra fotoğrafı.


Verilen molada ikram edilen CARTE D'OR yeni ürünü dondurmalı pasta nefisti.

Fıstıklı dondurma grubu sahne aldığında:) tezgahın arkasından arkadaşlarımı izlemek de ayrı bir keyifti doğrusu.


Gerçekten çok güzel bir gündü. Daveti ve evsahipliği için Aylin Hanım ve ekibinine , CHEF'INN ekibine ve Unılever Food Solution'a çok teşekkür ediyorum.11 comments:

 1. ben etkinlikteydim, hiç muhabbet edemedik bir dahakine artık!
  ama sirkeyle yaptığınız karışımın tadını merak etmedim değil doğrusu:)

  ReplyDelete
 2. Pelincigim, insan böyle deneyimler yasayinca daha bir hevesleniyor, blogla ilgili projeler üretmeye basliyor, cok güzel vakit gecirip bilgilendiginiz belli, harika, sevgilerimle

  zehra

  ReplyDelete
 3. Adaşım bende seni uzun zamandır tanıyormuşum gibi hissettim,karşılaştığımıza çok memnun oldum...umarım tekrar birlikte oluruz...

  Kocaman sevgiler yolluyorum...

  ReplyDelete
 4. gerçekten güzel bir gündü koşturmaktan pek konuşamdık ama bir daha ki buluşmada karşılaşmak üzere sevgiler..

  ReplyDelete
 5. bende şimdi bu davete katılamadığıma ( nişan töreni vardı) daha da çok üzüldüm. Çok isterdim seninle tanışmayı. Kısmet belki başka bir zaman diliminde karşılaşırız bellimi olur.

  sevgiler öpüyorum..

  ReplyDelete
 6. Canım seni tanımak büyük mutluluktu
  inşallah tekrar görüşebiliriz kendi
  ne çokkk iyi bak kocaman öpüyorum..

  ReplyDelete
 7. Pelin'ciğim, ben de etkinlikteydim ama çok fazla sohbet etme fırsatımız olamadı. Balsamik sirke içerikli dondurma tarifi demek senindi :)Pek bir karıştım kusura bakma :)Mutfak tezgahının arkası daha farklı oluyor.Sağlıcakla kal canım. Başka bir buluşmada görüşmek üzere

  ReplyDelete
 8. Pelin'ciğim af ne demek? Baksana bana, kaç gündür elim varıp da bir tarif ekleyemiyorum. Biliyorum, ben de yaşıyorum aynı zaman sorununu. Üstelik taşınacaksın, işin çok senin. Hiç dert etme, sayfanda fotoğrafını gördüm daha mutlu oldum, umarım uzaklarda da rahatça ulaşabiliriz sana.
  Çok incesin sağol, sen işlerini aksatma, sorun etmedim ben.
  sağlıcakla, iyi akşamlar...

  ReplyDelete
 9. Çok fydalı bir etkinlik olmuş özellikle fotoğraf ile ilgili bilgileri merak ettim..

  ReplyDelete
 10. Ne guzel bir etkinlik olmus Pelin'cigim, sevgilerimi gonderiyorum.

  ReplyDelete
 11. evet internetten gördüm sizi ver bir yemek sitesi sahibi olarak imrendim .gerçekten güzel bir etkinlik olmuş katılmakta isterdimm
  www.lezzettramvayi.com dan sevgiler

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...